Jak proběhlo pondělní velikonoční tvoření :-)

31.03.2015 21:14

V pondělí  30.3. to venku sice vypadalo spíše jako na Vánoce, silně fičelo a každou chvíli se venku proháněly sněhové vločky, ale v naší škole se chystalo tradiční velikonoční tvoření s rodiči. Paní učitelky napekly mazance a perníčky, umíchaly polevu ke zdobení perníčků, připravily něco voňavého k pití, nařezaly vrbové pruty a pak už  jen s napětím vyhlížely, zda v tom „vánočním“ počasí vůbec někdo na velikonoční vyrábění přijde. Nejprve to vypadalo, že se tvoření zúčastní jen jedna maminka, ale nakonec postupně dorazili i další odvážlivci, kterým sychravé počasí nevadilo. Takže se školní třída postupně opět zaplnila šikovnými maminkami, babičkami i dětmi a začalo se vyrábět. Barvila se vajíčka, pletly pomlázky, zdobily perníčky. Při tom všem se povídalo a baštily se čerstvě upečené a voňavé mazance. Vytvořená velikonoční díla byla velice zdařilá a hezká, jak můžete posoudit ZDE v naší fotogalerii.