Plánování prázdninové dovolené

29.06.2015 09:58

Páteční předprázdninové vyučování  (26. 6.) proběhlo trošku netradičně. Žáci dostali za úkol naplánovat dovolenou na prázdniny. Každý z nich dostal pomyslný balík peněz  15 tisíc Kč a jejich úkolem bylo naplánovat dovolenou včetně dopravy, ubytování, stravování a pobytových výletů. Jelikož mladší žáci se ještě neumí orientovat ve velkých počtech ani cestování, byly děti rozděleny do čtyř skupin (vždy mladší se staršími). Každá skupina společně naplánovala cíl dovolené a pak starší žáci vyhledávali potřebné informace, spoje, letoviska pomocí PC a internetu a  mladší žáčci malovali a vybarvovali. Všichni tak společným úsilím vyrobili velké reklamní plakáty na dovolenou jejich snů. Někteří upřednostnili dovolenou v Chorvatsku, jiní by rádi navštívili Londýn a jedni se spokojili s levnější dovolenou v Jeseníkách, kde by poznávali krásy našeho okolí. Práce děti evidentně bavila a zjistily, jak se pomocí internetu vyhledávají dopravní spoje a další důležité informace, také si zdokonalily svoji finanční gramotnost  a orientaci v cizích měnách.