Projektový den Black out

21.12.2014 20:20

Poslední vyučovací den před vánočními prázdninami (pátek 19.12.) jsme dětem naší školy zpestřily tzv. projektovým dnem, kdy měli žáci za úkol přichystat určité občerstvení. Náš den začal příběhem, z něhož vyplynul úkol, který byl ale znesnadněn pomyslným nečekaným výpadkem proudu při plánované hostině, na kterou žáci museli sestavit slavnostní menu. Děti pracovaly ve skupinkách, kde vždy společně naplánovaly menu, sepsaly názvy pokrmů a k těmto pokrmům pak vystřihovaly a přiřazovaly elektrické spotřebiče, které jim usnadní přípravu naplánovaných pokrmů. Jelikož ale nečekaně nastal výpadek elektřiny, žáci museli rychle improvizovat a vymyslet takové pokrmy, jež lze jednoduše připravit bez použití elektrospotřebičů.  V přiložené fotodokumentaci uvidíte, že máme děti velice šikovné a leckteré maminky se budou určitě divit, jak pestré a rovněž i chutné pohoštění zvládla jejich dítka přichystat. Děti pracovaly s velkým nasazením  a  fantazií věhlasných kuchařů. Žáci svá kuchařská díla pak samozřejmě s velkou chutí ochutnávali a baštili. Děti tento projektový den hodnotily jako povedený a zábavný.

Fotogalerii si můžete prohlédnout ZDE.