Sférické kino v naší škole

20.09.2015 21:19

V pátek 18. 9. k nám do ZŠ přijelo mobilní sférické kino. Tento mobilní projekční systém uprostřed  speciální kopule umožnil žákům naší ZŠ a dětem MŠ neuvěřitelný prožitek.  Prostřednictvím projekce v kopuli je zprostředkován sférický výhled 360°, který  v běžném kině není možný. Děti se tak mohly např. ocitnout uprostřed rostlin z pohledu „broučí„ perspektivy, podívaly se do kořenových systémů rostlin, dokonce  proklouzly skulinkou v kmeni stromu a cestovaly do vnitřních částí rostlin. Žáci se doslova „naživo“ procházeli vysokou trávou, rozmanitými  rostlinami a  zjišťovali,  jak probíhá fotosyntéza i další zajímavosti  přírody. Děti MŠ měly možnost  vidět oceán, moře, zkrátka podmořský svět a být na chvíli jeho součástí. Sférické kino je, dle mého mínění, úžasný edukační prostředek a umožňuje zažít si nové informace přímo na „vlastní kůži“. Díky živému prožitku pak nastává lepší zapamatování a pochopení prezentovaného učiva. Na obrázku níže vidíte kopuli, uvnitř které se děje ten "zázrak" promítání :-).