Záchranná služba v Šumperku

29.06.2015 09:13

V pondělí  22. 6. jsme  s žáky naší školy navštívili oddělení  Záchranné služby v Šumperku. Žáci měli možnost „na vlastní kůži“ vyzkoušet jaké to je být v sanitce, která je plně vybavená k poskytování první pomoci a zachraňování životů. Pracovník záchranné služby nám fundovaně a zajímavě popovídal k čemu slouží velké množství přístrojů v sanitním voze a jak se používají. Některé přístroje  si mohly děti přímo osobně vyzkoušet .  Na závěr celého povídání a prohlídky byl prostor i pro zajímavé  dotazy. Například nejkurióznější případ na Šumpersku, spolupráce a ohleduplnost ostatních  řidičů na silnici apod.