Projekt "Ukliďme svět"

17.04.2016 17:46

V pátek 15. 4. jsme se společně s žáky naší školy zapojili do celorepublikového projektu "Ukliďme svět". S žáky jsme nejdříve ve škole diskutovali o potřebě úklidu odpadků, rovněž třídění a udržování čistého prostředí kolem nás, důležitost nezničené přírody. Pak jsme se všichni, vyzbrojeni rukavicemi a pytli na odpad, vydali do terénu v okolí naší školy. A musím říct, že jsme se nestačili divit, co všechno (a hlavně kolik odpadků) jsme během dvou vyučovacích hodin nasbírali! Je až k neuvěření, že kousek od školy (u "černého" hřiště a v jeho okolí) jsme nasbírali tak obrovské množství odpadků! A to měli žáci povoleno sbírat jen plast, papíry a celé, nerozbité lahve. Žáci kompletně do jednoho odsoudili nezodpovědné chování lidí, kteří bezostyšně vyhazují odpadky do přírody a znečišťují tak okolí všem ostatním. Byla to opravdu (slušně řečeno) "síla"! Příroda v okolí Hrabenova je moc pěkná a je velká škoda, že si občané obce takto zaneřáďují odpadem blízké lesy a okolí! Bylo by moc fajn, uvědomit si každý svoji zodpovědnost a začít si po sobě v přírodě uklízet, neboť bez zdravé přírody nebudeme zdraví ani my, a co teprve další příchozí generace! Všichni se nad tímto, prosím, zamysleme! Foto ZDE.